FIFA 14 – Mistrzostwa świata Brazylia 2014

EA w tym roku wydało grę z okazji mistrzostw świata w piłce nożnej tylko na konsole XBOX 360 i PS3. Niestety gracze wszystkich innych platform zostali pozbawieni możliwości rozegrania po swojemu najważniejszej piłkarskiej imprezy. Na szczęście czarny scenariusz nie do końca jest czarny.

EA Sport postanowiło wydać darmowy dodatek do FIFA 14 pozwalający na rozegranie mistrzostw świata w trybie FIFA Ultimate Team. Po generalnie negatywnie przyjętym dodatku z Euro 2012 (mi akurat się podobał) darmowy dodatek na pewno będzie przyjęty dużo lepiej. A firma pokazuje, że nie zawsze kasa jest najważniejsza… chociaż pewnie to element strategii PR.

W dużym skrócie podobnie jak w normalnym UT dostaniemy karty zawodników, z których będziemy budować zespoły i nimi grać. Choć osobiście wolałbym grać po prostu turniej z eliminacjami. To i tak forma rozgrywki ma spory potencjał.

Dodatek miał być dostępny od 29 maja, ale ze względu na problemy techniczne premiera przesunęła się o kilka dni.

Podsumowanie

Mimo, że nie jest to pełnoprawna gra traktująca temat piłkarskich mistrzostw świata w piłce nożnej gracze i tak mogą być zadowoleni, bo nie muszą wydawać pieniędzy, żeby przez miesiąc trwania mistrzostw dodatkowo wczuć się w klimat tej imprezy. Nie oszukujmy się, zwykle po ostatnim gwizdu w turnieju gry tego typu tracą zainteresowanie graczy.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: -1 (from 1 vote)