Blokada połączeń z numerów zastrzeżonych, czyli walka z telefonicznym spamem

Bardzo nie lubię jak dzwoni do mnie ktoś z numeru zastrzeżonego. O ile jeszcze dzwoni ktoś kogo znam to nie ma problemu, ale większość takich prób połączeń to super atrakcyjne usługi finansowe lub konkurs, który zrobi ze mnie milionera. Buszując po stronach internetowych trafiłem na informację, że operator, z którego usług korzystam ma obowiązek zablokować połączenia z numerów zastrzeżonych na naszą prośbę.

Jak zablokować w Orange?

Idealnie! Po chwilowym zachwycie pojawiła się myśl, że pewnie nie jest to za darmo. Postanowiłem jednak szukać dalej i wpisując w Google orange blokada numerów zastrzeżonych znalazłem to co było mi potrzebne. Pierwszy wynik kieruje na wp.pl gdzie znajduje się informacja prasowa mówiąca, że Orange oferuje taką usługę bezpłatnie. Drugi link to już odesłanie do instrukcji jak wyłączyć połączenia z numerów zastrzeżonych w Orange.

Usługę aktywowałem wpisując odpowiedni kod (można wysłać też sms), przetestowałem i spokój. Numery zastrzeżone już się nie pokazują – taka gra słów. A dzwoniący z numeru zastrzeżonego słyszy mniej więcej coś takiego: Osoba, do której dzwonisz nie akceptuje połączeń z numeru zastrzeżonego. Wyłącz blokadę numeru i spróbuj ponownie lub skontaktuj się z nią przy pomocy SMSa. 

W innych sieciach jest podobnie, bo operatorzy mają obowiązek świadczyć taką usługę swoim klientom. Oczywiście zablokowanie połączeń z numerów zastrzeżonych (a nawet z tych, których nie mam w książce telefonicznej) mógłbym osiągnąć wykorzystując odpowiednie ustawienia Androida w moim telefonie, ale po co niechciane przeze mnie połączenie ma docierać tak daleko.

Instrukcja jak blokować połączenia anonimowe w Orange: http://www.orange.pl/kid,4000377334,id,4000762342,title,Blokada-Polaczen-Anonimowych,article.html 

Jak zablokować to w innych sieciach?

Jak zablokować połączenia z numerów zastrzeżonych w Play?

Instrukcja znajduje się pod adresem: http://www.play.pl/pl/obsluga-klienta/uslugi/blokada-polaczen-z-numerow-zastrzezonych/.

Jak zablokować połączenia z numerów zastrzeżonych w T-Mobile?

Instrukacja znajduje się pod adresem http://www.t-mobile.pl/pl/indywidualni/stali_klienci/uslugi_do_telefonu/polaczenia/blokowanie?nrpg=0.

Jak zablokować połączenia z numerów zastrzeżonych w Plus?

Instrukcja znajduje się pod adresem http://www.plus.pl/indywidualna/Abonament/AktualniKlienci/Promocje/BlokowaniePolaczenZNumZastrz/.

Podsumowanie

Każdy z operatorów oferuję usługę blokowania połączeń z numerów zastrzeżonych. Odbywa się to na różny sposób, ale efekt końcowy jest podobny. W końcu można odpocząć przynajmniej od części niechcianych połączeń.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 5.2/10 (9 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: +1 (from 3 votes)
Blokada połączeń z numerów zastrzeżonych, czyli walka z telefonicznym spamem, 5.2 out of 10 based on 9 ratings

6 Komentarzy

2 pings

Skip to comment form

  • Alf on 2011-11-18 at 14:05

  Ja zaś mam podobny problem z anonimami: co jaki czas dzwoni numer prywatny, a po odebraniu nagle się rozłącza. Wkurzające to już jest! Dziś do południa dzwonił już 3 razy! Jakieś niewiarygodnie super-korzyste oferty z banków także się zdarzają, jednak te głuche telefony są ostatnio jakąś plagą! Albo ktoś sobie robi jaja, albo kiedyś musiałem podać nr telefonu w jakimś formularzu w banku czy innej firmie i gnojki te dane przehandlowali!!! Dobrze wiedzieć, że można tych cwaniaków zablokować! Zaraz to włączam!

  • Marek on 2012-08-14 at 09:06

  Witam,
  Miałem problemy z anonimowymi połączeniami.Dzięki niniejszej stronie uzyskałem kompleksową informację jak ich uniknąć.Niezwłocznie wykorzystałem podane linki.”Głuche telefony” są stresujące,a w ostatnim okresie stały się „modne”.
  Pozdrawiam,
  Marek

  • magdalena on 2012-10-27 at 17:46

  dzięki wielkie za tą stronę od kilku miesięcy jestem budzona co dziennie od 3 rano co pół godziny a mam taka sytuację że telefon zawsze muszę mieć włączony i trzymam go jak większość ludzi przy łóżku. Dla mnie to naprawdę wielką ulga że tak można zrobić komu do głowy przychodzą takie głupie pomysły.

  • Tomasz on 2012-12-02 at 15:53

  Mam ustawioną taką blokadę na telefonie stacjonarnym a jednak przepuszczane są połączenia prywatne i nieznane, czyli co kolejne badziewie po zmianie nazwy z tpsa na orange 🙁

  • andy on 2012-12-06 at 20:26

  Avast security mobile ma opcję pozwalającą blokować połączenia przychodzące z zastrzeżonych numerów. Ustawiłem to właśnie, teraz muszę czekać, czy będzie działać.

  • Yolo on 2014-04-28 at 00:02

  Co do głuchych telefonów to jest tak, że dzwonią z call center, które ma łączą voipowskie, a że mają słabą sieć to zrywa połaczenie i stąd „głuchy” telefon, norma, to wie, każdy, kto wie na czym to stoi. Także żaden stalking tylko biedny konsultant nie może się połączyć 🙂

 1. […] (typeof(addthis_share) == "undefined"){ addthis_share = [];}Wiele miesięcy temu pisałem o tym w jaki sposób możemy zablokować możliwość dzwonienia do nas z numerów zastrzeżonych we wszystkich dużych polskich sieciach. Niestety mimo, że jest to super rozwiązanie to ciągle […]

 2. […] Blokada połączeń z numerów zastrzeżonych, czyli walka z telefonicznym spamem – wpis, który jest dobrym uzupełnieniem dla wcześniejszego wpisu. Tym razem opisywany jest sposób w jaki można zablokować możliwość dzownienia do nas z numerów zastrzeżonych. Ważne jest to, że udostępnienie takiej możliwości leży po stronie operatora i każdy z nich pozwala zablokować takie połączenia. […]

Komentarze zostały wyłączone.