Recenzja Tropico 4: Czasy współczesne

Tropico to seria gier strategicznych robionych z dużym przymróżeniem oka. Wcielając się w rolę dyktatora można dbać o swoich obywateli mieszkających na jednej z tropikalnych wysepek. Niedawno do sklepów (niektórych) trafił dodatek do Tropico 4 o nazwie Czasy współczesne. 

[important]Tropico 4, które wyszło jakiś czas temu nie wszystkim się podobało, ponieważ bardzo mocno przypominało Tropico 3 – wizualnie praktycznie bez zmian. Nie należę do grupy rozczarowanych, bo zmiany mechaniki gry – na przykład możliwość importu brakujących surowców – może nie były zbyt liczne, ale wyraźnie wpływały na przyjemność zniej płynącą.[/important]

Dodatek Tropico 4: Czasy współczesne wprowadza bardzo dużo zmian, które gdyby pojawiły się w podstawowej wersji z całą pewnością wpłynęłyby pozytywnie na odbiór gry przez społeczność graczy.

Ekran startowy Tropico 4 Czasy współczesne

Ekran startowy Tropico 4 Czasy współczesne

Co nowego?

Przede wszystkim nowa kampania składająca się z 12 nowych misji i cały szereg różnych zmian przekładających się na jakość gry.

Główne zmiany to przede wszystkim bardzo dużo nowych typów obiektów. A dokładnie stare obiekty wraz z upływem czasu mogą być udoskonalane do lepszych konstrukcji, bardziej ekologicznych, bardziej efektywnych i tak dalej. Po prostu można produktować taniej i więcej.

Nowe farmy i kopalnia w Tropico 4 Czasy współczesne

Nowe farmy i kopalnia w Tropico 4 Czasy współczesne

Poza udoskonaleniami istniejących budynków wprowadzone zostały też nowe, które między innymi umożliwiają zwiększenie przychodów z turystyki, ale również uzyskanie dochodów z usług.

Fabryka samochodów w Tropico 4 Czasy współczesne

Fabryka samochodów w Tropico 4 Czasy współczesne

Udoskonalone zostały również budynki mieszkalne. A jako dodatkowy sposób poruszania się po wyspie wprowadzone zostało metro!

Nowe typy budynków mieszkalnych w Tropico 4 Czasy współczesne

Nowe typy budynków mieszkalnych w Tropico 4 Czasy współczesne

Usprawnienia nie ograniczyły się tylko do budynków, ale zostały dodane też nowe dekrety, które powodują że mała wysepka nie musi być zacofaną dziurą, ale może stać się silnym ekonomicznie ośrodkiem w tropikalnym raju.

Rafineria ropy naftowej w Tropico 4 Czasy współczesne

Rafineria ropy naftowej w Tropico 4 Czasy współczesne 

Podsumowanie

Dodatek kosztuje zaledwie 40 złotych (można znaleźć taniej – pakiet gra podstawowa i dodatek można kupić za 60 złotych). Za te pieniądze dostajemy kilkanaście godzin przyjemnej gry strategicznej okraszonej specyficznym poczuciem humoru w nieco już przestarzałej oprawie graficznej.

Gra jest przyjemna, a po zapoznaniu się z jej specyfiką i mechanizmami przejście kampanii nie sprawia większych problemów.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 9.7/10 (3 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: +1 (from 1 vote)
Recenzja Tropico 4: Czasy współczesne, 9.7 out of 10 based on 3 ratings

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie publikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.