Jak płacić za gry w Internecie?

Steam to platforma, która pozwala na zakup gier w bardzo niskich cenach w czasie promocji. Niejednokrotnie trafiłem tam na bardzo atrakcyjne promocje. Mój ostatni udany zakup to Sid Meier’s Civilization V: Bogowie i Królowie kupione za 7,49 euro, czyli 32,11 złotych. W normalnych sklepach cena gry zaczyna się od 70 złotych.

W tym momencie pojawia się pytanie. Co jednak jak nie mamy karty kredytowej lub karty umożliwiającej płatności Internetowe?

PayPal! Zanim zacznę pisać o powodach chciałbym zaznaczyć, że nie jest to wpis sponsorowany, ale po prostu dzięki zakupom w sieci z wykorzystaniem PayPal posiadam dostęp do wielu gier, które chciałem mieć a wydałem na nie znacznie mniej niż gdybym chciał kupić w zwykłych sklepach.

Czy na steam można płacić tylko kartą kredytową?

Na szczęście nie. Można skorzystać z konta PayPal, które można założyć w kilka minut. A mając dostęp do zwykłego konta bankowego możemy w kilka minut zasilić je środkami i robić zakupy w Internecie.

[important]Więcej na temat PayPal można znaleźć na oficjalnym serwisie między innymi na stronie https://www.paypal.com/pl/webapps/mpp/funding[/important]

Doładowanie konta PayPal

Doładowanie konta PayPal

Gdzie można płacić z wykorzystaniem PayPal?

Konto PayPal może być wykorzystane do płatności w sklepach:

  • Steam – największy sklep z cyfrową dystrybucją gier. Duża baza gier, częste i bardzo atrakcyjne promocje.
  • Origin – sklep EA gdzie można kupić przede wszystkim gry tego wydawcy (co parę miesięcy pojawiają się bardzo atrakcyjne promocje w czasie, których zwykle można kupić grę za połowę jej ceny)
  • Uplay – sklep Ubisoftu – nie ma zbyt wielu gier, ale udało mi się trafić na promocję w czasie, której w cenie od 1 do kilku euro kupiłem między innymi gry From Dust, HAWX 2, Assassins’s Creed 2, Assassins’s Creed Brotherhood.
  • Humble Bundle – specjalna akcja w czasie, której można kupić za naprawdę małe pieniądze atrakcyjne pakiety gier. Aktualnie (do 12 grudnia 2012) można kupić za min 1$ gry: Company of Heroes (+Opposing Fronts i Tales of Valor), Darksiders, Metro 2033 i Red Faction: Armageddon. A płacąc powyżej średniej Saints Row: The Third.
  • wiele wiele innych, szczególnie amerykański sklepów umożliwia płatności poprzez PayPal.

Kurs wymiany euro i dolara na złotówki

Nie jest to może najkorzystniejszy kurs na rynku, ale przy dzisiejszym kursie średnim na poziomie 4.10 za euro PayPal oferuje 4,21 złotych. czyli ok 3% różnicy. Mimo wszystko zakupy nadal są atrakcyjne.

Czy w Pay Pal wszystkie jest różowe?

Oczywiście nie! Jeżeli częśto zmieniamy miejscowość w jakiej skorzystamy z PayPal to może sie zdarzyć, że ze względów bezpieczeństwa nasze konto zostawie czasowo zablokowane. Jeśli zmieniamy kraj szansa na to jest jeszcze większa. Piszę o tym, ponieważ zdarzyło mi się to dwa razy. Raz jak skorzystałem w mieście oddalonym o 500km, a raz jak zagranicą.

Sporadycznie zdarza się, że doładowane środki nie pojawiają się na koncie błyskawicznie, ale dopiero po kilku godzinach. Ale pojawiają się.

Poza tym nie spotkałem się z żadnymi problemami. Zapłata za zakupy następowała natychmiastowo.

Podsumowanie

Napisałem ten wpis, ponieważ praktycznie każdy zainteresowany zakupem gier w internecie ma normalne konto z dostępem do płatności internetowych. A skoro ma to moze też w łatwy sposób stworzyć konto PayPal i przestać przepłacać za gry, które w promocji często można kupić za 5-10 euro, czyli ok 20-40 złotych.

Oczywiście nie dotyczy to nowości, które w Polsce mają lokalne ceny. W krajach zachodnich nowa gra na PC zwykle rozpoczyna sprzedaż od 40 do 60 euro (160-240 złotych).

W skrócie. Polecam PayPal do zakupów programów i gier przez Internet w dystrybucji cyfrowej. Jeżeli są gry, które chcemy mieć w połączeniu z promocjami w sklepach z cyfrową dystrybucją możemy sporo oszczędzić. A w zasadzie kupić za te same pieniądze więcej gier.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 4.5/10 (2 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)
Jak płacić za gry w Internecie?, 4.5 out of 10 based on 2 ratings

1 ping

  1. […] dostęp można płacić kartą lub przez konto Pay Pal. Wybierając konto Premium można je testować za darmo przez 30 dni. Test jest możliwy tylko po […]

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie publikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.