Wydajność DirectCU II w czasie upału na przykładzie ASUS GeForce GTX 670 TOP

We wpisie Recenzja i test ASUS GeForce GTX 670 TOP… pisałem na temat wydajności tej karty przedstawiając jej wyniki wydajnościowe w popularnych grach. Karta wyposażona jest w system chłodzenia DirectCU II opracowany przez firmę ASUS. Charakteryzuje się on bardzo cichą pracą przy wysokiej skuteczności chłodzenia. Od dłuższego czasu nasz kraj jest w strefie upałów, a temperatury w cieniu zwykle są powyżej 30 stopni. Jak w takich warunkach radzi sobie GTX 670 TOP?
[important]Na początku muszę zaznaczyć, że korzystam z dwóch monitorów podłączonych do karty graficznej co przekłada się z całą pewnością na temperaturę jej pracy. Nieznacznie, ale na tyle, że o 1-2 stopnie może być cieplej.[/important]

Przy normalnych temperaturach karta graficzna pracuje w spoczynku mają temperaturę od 42 do 46 stopni Celcjusza. W czasie ostatnich dni kiedy w cieniu notowane są temperatury powyżej 30 stopni karta rozgrzewała się w spoczynku do temperatury około 49 stopni. Czasami powyżej 50.

Parametry pracy ASUS GTX 670 TOP w czasie upału - automatycznie regulowane obroty wentylatora

Parametry pracy ASUS GTX 670 TOP w czasie upału – automatycznie regulowane obroty wentylatora

Temperatury te były osiągane w trybie aytomatycznej regulacji prędkości obrotowej wentylatora karty graficznej.Po wymuszeniu 100% obrotów wentylatora temperatura na karcie graficznej spadła do około 45 stopni.

Parametry pracy ASUS GTX 670 TOP w czasie upału - 100 procent prędkości wentylatora

Parametry pracy ASUS GTX 670 TOP w czasie upału – 100 procent prędkości wentylatora

W czasie gier nie odnotowuję znaczącego wzrostu temperatury pracy karty graficznej – dodatkowe 3-5 stopni. Czasami zdarza się, że wentylator obraca się szybciej niż zwykle miał w zwyczaju dla danej gry – dodatkowe 5-10 punktów procentowych.

Podsumowanie

System chłodzenia zastosowany w ASUS GeForece GTX 670 TOP radzi sobie bez problemu w czasie upałów. Mimo ekstremalnych temperatur (jak na naszą strefę klimatyczną) karta działa stabilnie i ciągle cicho. Oczywiście bardzo ważna jest wentylacja obudowy komputera. Jeżeli nie jest ona odpowiednio wietrzona żaden system chłodzenia powietrznego nie da rady.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie publikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.