Recenzja książki „CSS3. Szybki start. Wydanie 5”

Z CSSem mam kontakt od ponad dekady, ale ostatnio troszkę zaniedbałem swoją wiedzę na ten temat. W związku z coraz większym wsparciem dla CSS3 postanowiłem odświeżyć swoją wiedzę na temat języka CSS, a do tego potrzebowałem dobrego źródła wiedzy. Po przejrzeniu oferty księgarni Helion i przekartowaniu wytypowanych książek w księgarniach zdecydowałem się na „CSS3. Szybki start. Wydanie 5”, której autorem jest Jason Cranford Teague.

Dlaczego ta pozycja? I dlaczego nie Internet?

W Internecie na pewno można znaleźć szczegółowe specyfikacje – sam bez problemu je znalazłem – ale mam sentyment do drukowanych książek, które czyta się wygodniej, w których bez problemu można pozaznaczać ważne fragmenty i tak dalej. Po prostu książka drukowana jest wygodniejsza, a dobrze napisana poza surową definicją zawiera opis doświadczeń autora.

Okładka książki CSS3 Szybki Start Wydanie V - źródło helion.pl

Okładka książki CSS3 Szybki Start Wydanie V – źródło helion.pl

A tę konkretną ksiażkę wybrałem, ponieważ podobał mi się jej układ. Bez problemu znalazłem w niej odpowiedzi na pytania, które mnie nurtowały. Po przejrzeniu rozdziałów poświęconych tylko CSS3 nie miałem problemu ze zrozumieniem jak działają nowe rozwiązania. Znalazłem też informacje, które przeglądarki wspierają poszczególne funkcje i jak sobie radzić kiedy jakieś rozwiązanie nie jest wspierane.

Po prostu nie jest to tylko suche opisanie elementów języka. Jest to przede wszystkim zbiór przykładów wraz z komentarzami, wskazaniem problemów i sposobem ich obejścia. Czyli dokładnie to czego potrzebowałem od książki, która ma mi pomóc w pełnym skorzystaniu z możliwości języka, oraz odświeżyć nieużywaną ostatnio wiedzę

[important]Przykładowy rozdział z książki znajduje się pod adresem http://pdf.helion.pl/css3ss/css3ss.pdf.[/important]

Dla kogo jest ta książka?

Bardzo zaawansowane osoby mogą narzekać na tę książkę, ale z całą pewnością nie mogą zaprzeczyć, że jest to pozycja, która w jednym miejscu zbiera bardzo dużo informacji pozwalajacych na uniknięcie nerwów przy często powtarzajacych się konflikatach na linii CSS przeglądarka. W skrócie jest to książka dla każdego. Oczywiście poziom wiedzy będzie wpływał na sposób korzystania z niej.

Podsumowanie

Książka „CSS3. Szybki start. Wydanie V” to świetna pozycja dla osób, które chcą poznać możliwości CSS oraz mieć pod ręką podręcznik, do którego będą mogły wrócić w razie potrzeby.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 8.3/10 (3 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)
Recenzja książki "CSS3. Szybki start. Wydanie 5", 8.3 out of 10 based on 3 ratings

1 komentarz

  1. popieram, dziś ją kupiłem i wciąga niesamowicie – świetne kompendium wiedzy w jednym miejscu 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie publikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.