Jak nauczyć się programować na Androida?

Blisko rok temu opisywałem książkę Hello Android, która umożliwia szybkie zrozumienie jak działa Android i pomaga napisać proste aplikacje. System od Google bardzo szybko się rozwija przez co wiele książek nie nadąża za jego aktualnymi możliwości. Na szczęście jest strona dla deweloperów opracowana przez Google, która umożliwia szybki start oraz poznanie wszystkim możliwości systemu z zielonym robocikiem.

Strona, o której piszę dostępna jest pod adresem http://developer.android.com/index.html. Jej największą wadą jest fakt, że nie jest po polsku. Dostępne jest sześć języków, a ja korzystam z angielskiego. Teksty są pisane w sposób prosty (wymagana znajomości pojęć technicznych), który nie powinien sprawić większych problemów osobom z podstawową znajomością angielskiego – mi nie sprawia, a właśnie tak oceniam swoją znajomość tego języka.

Google Nexus 7 (źródło asus.com)

Google Nexus 7 (źródło asus.com)

Sekcje, które warto odwiedzić

Główne sekcje, które warto odwiedzić na początku:

Poza wskazanymi przeze mnie miejscami jest mnóstwo innych, w których można znaleźć cenne informacje.

Podsumowanie

Strona przygotowana dla deweloperów to prawdziwa skarbnica wiedzy, w której znalazło się miejsce dla każdego aspektu, który może zainteresować programistę tworzącego aplikację dla systemu Android. Zachęcam do korzystania z tej strony.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie publikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.