Zamawianie jedzenia przez Internet, czyli Pizza Portal w akcji

Wyjątkowo gorący dzień, miasto puste, nic mi się nie chce… taki stan rzeczy zachęcił mnie do przetestowania Pizza Portalu. Najpierw chciałem skorzystać z pizzerii, ale niestety poprzez aplikację nie mogłem skorzystać z promocji dostępnych w tej pizzerii. Dlatego postanowiłem spróbować czegoś nowego!

Zamówienie składałem za pośrednictwem aplikacji na system Android. Bez problemu mogłem z niej skorzystać w telefonie, niestety dla tabletu była ona niedostępna (ASUS TF300TG z Android 4.2).

[important]Z możliwości Pizza Portalu można skorzystać za pośrednictwem strony pizzaportal.pl lub aplikacji mobilnej na Android lub iPhone.[/important]

Adres dostawy w Pizza Portal

Adres dostawy w Pizza Portal

Składanie zamówienia

Proces składania zamówienia jest banalnie prosty i intuicyjny. Zamówienie składałem jako niezarejestrowany użytkownik i z tej perspektywy opiszę ten proces.

Lista restauracji dostępnych dla mojej lokalizacji w Pizza Portal

Lista restauracji dostępnych dla mojej lokalizacji w Pizza Portal

Na początek musiałem podać miasto i adres (ulica i numer budynku), do którego będzie dostawa. Podanie tych danych spowodowało wyświetlenie restauracji i tym podobnych, które dowożą do mnie jedzenie. Okazało się, że takich punktów jest 118! Bardzo duży wybór i przekrój kuchni z różnych regionów świata – nie tylko chińczyk i pizza.

Menu restauracji Sapaya Kwinto w Pizza Portal

Menu restauracji Sapaya Kwinto w Pizza Portal

Po wytypowaniu restauracji, w której zamówię mogłem przejrzeć jej menu i w dość prosty sposób skompletować zamówienie. Cały czas miałem możliwość podglądu koszyka z zamówieniem. Po wybraniu tego co mnie interesowało musiałem uzupełnić dane do dostawy (np. podać numer mieszkania, numer telefonu). Następnie płatność. Po przejściu wszystkiego dostałem potwierdzenie złożenia zamówienia i już tylko musiałem czekać na dostawę.

Potwierdzenie złożenia zamówienia w Pizza Portal

Potwierdzenie złożenia zamówienia w Pizza Portal

I to wszystko.

Podsumowanie

Idea Pizza Portalu, czyli zgromadzenie dużej ilości punktów gastronomicznych w jednym miejscu z wyświetlaniem tych, które dowożą do wskazanego adresu jest po prostu prosta i genialna w tej prostocie. Korzystanie z tego programu pozwala nie tylko oszczędzić czas, ale przede wszystkim poznać nowe smaki 🙂

Mimo, że zarówno portal jak i aplikacja nie są doskonałe z całą pewnością jeszcze nieraz skorzystam z tej usługi, bo zakładam, że będzie się cały czas rozwijać i coraz skuteczniej ułatwiać proces zamawiania jedzenia przez internet.

 

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie publikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.