Wakacje w Budapeszcie. Odpowiedzi na pytania czy warto jechać i gdzie nocować

Budapeszt to bez wątpienia jedno z najładniejszych miast w Europie, a na pewno jedno z najciekawszych w naszym regionie (nowe państwa Unii Europejskiej). W ostatnim czasie zastanawiam się, czy nie odwiedzić ponownie tego miasta – byłaby to już moja 3 wizyta. Myśli te zachęciły mnie do podzielenia się swoimi spostrzeżeniami, czy warto odwiedzić to miasto oraz gdzie nocować.

[important]Jeżeli ktoś ma pytania związane z Budapesztem to, jeśli tylko będę znał odpowiedź to chętnie odpowiem w komentarzach.[/important]

Co warto zobaczyć?

W skrócie wszystko. Budapeszt to bardzo duże miasto, które ma dziesiątki, setki miejsc, które warto zobaczyć. Każdy może znaleźć coś dla siebie. A cieplejszy od polskiego klimat skutecznie wpływa na komfort zwiedzania. Nawet jak jest powyżej 35 stopni :).

Węgierski parlament w Budapeszcie

Węgierski parlament w Budapeszcie

Na każdym kroku można trafić na coś ciekawego co warto zobaczyć. Z czym warto się zapoznać. Coś czego nie ma w innych miejscach…

Pomnik tysiąclecia na Placu Bohaterów w Budapeszcie

Pomnik tysiąclecia na Placu Bohaterów w Budapeszcie

Podróżując na własną rękę warto zapoznać się z atrakcjami miasta, bo żeby zobaczyć chociaż połowę tego co najciekawsze warto mieć przynajmniej tydzień. Oczywiście wycieczka z biura podróży udowodni, że da się w 2-3 dni, ale taki sposób zwiedzania nie pozwala poznać klimatu miasta. A Budapeszt ma swój klimat.

Kolejka Siklo w Budapeszcie

Kolejka Siklo w Budapeszcie

W Budapeszcie widać, że nikt na siłę nie próbuje zalewać centrum miasta nowoczesnością. Jeżeli pojawia się jakiś budynek, który wyraźnie różni się stylem, jest tak wkomponowany w otoczenie, żeby nie razić.

Fontanna Macieja na Zamku Królewskim w Budapeszcie

Fontanna Macieja na Zamku Królewskim w Budapeszcie

Ciekawostką jest kolejka, którą 'zarządzają dzieci’. Młodzi Węgrzy wcielają się w role kasjerów, konduktorów itd. Duży urok mają same kolejki, a szczególnie niektóre z lokomotyw…

Lokomotywa kolejki dziecięcej w Budapeszcie

Lokomotywa kolejki dziecięcej w Budapeszcie

Do osobliwych atrakcji należy Muzeum Rolnictwa, które na pierwszy rzut oka wygląda jak uroczy zameczek, ale po bliższym przyjrzeniu widać, że jest to dość specyficzna konstrukcja.

Węgierskie Muzeum Rolnictwa w Budapeszcie

Węgierskie Muzeum Rolnictwa w Budapeszcie

ZOO w Budapeszcie

Jedną z moim ulubionych rozrywek związanych ze zwiedzaniem jest odwiedzanie ogrodów zoologicznych. Będąc w Budapeszcie warto odwiedzić miejscowe ZOO, które poza dużą ilością zwierząt charakteryzuje się ciekawą architekturą! oraz specyficznym klimatem, bardzo przyjaznym dla odwiedzających.

Wielbłądy w budapesztańskim ZOO

Wielbłądy w budapeszteńskim ZOO

Noclegi w Budapeszcie

W czasie swoich dwóch wizyt w Budapeszcie korzystałem z dwóch różnych ekonomicznych form noclegów. Za pierwszym razem był to akademik. Za drugim wynajęte mieszkanie. Pierwsza forma z całą pewnością jest bardzo tania, ale też wiąże się z wieloma niedogodnościami i nie zamierzam z niej jeszcze kiedykolwiek skorzystać.

Druga forma czyli wynajęcie mieszkania jest duzo bardziej atrakcyjna. A przy większej grupie może okazać się też bardzo atrakcyjna finansowo. W tym wypadku mogę polecić http://budapesting.com/. Duży wybór mieszkań w różnych lokalizacjach, atrakcyjne ceny, dobry kontakt. Co ważne możliwy jest kontakt w języku polskim.

Podsumowanie

Chciałem napisać o tym co warto zobaczyć, ale w trakcie pisania wpisu uświadomiłem sobie, że nie tworzę przewodnika po mieście, ale jedynie chcę napisać, że warto tam jechać . Budapeszt to piękne miasto, które każdy jeśli tylko będzie miał okazję i możliwości powinien odwiedzić. Ze względu na swoją lokalizację jest to miasto na kieszeń polskiego turysty.

Próbka węgierskiego poczucia humoru

Próbka węgierskiego poczucia humoru

A rybkę wstawiłem bo mi się podoba 🙂 a jest ona fragmentem ostrzeżenia, że nie wolno karmić rybek, bo mogą tego nie przeżyć.

 

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)

1 komentarz

  1. Witam bardzo proszę o podpowiedż co wart zobaczyć na tak zwane szybko tzn. ma to być niezapomniane i warte zobaczenia. Jest to wyjazd niespodzianka dla męża na urodziny.Jedziemy tylko na weekend czyli będziemy mieli czesć piątku całą sobotę do zwiedzania. Niedziela powrót. No i jak z dojazdami na lotnisko. Czy lepsze i bardziej czytelne metro czy lepsza taxi? No i na co uważać?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie publikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.