Zegar dla gracza na Android

Od jakiegoś czasu uczę się programować aplikacje dla systemu Android. Aktualnie w sklepie Google Play mam 4 aplikacje. Najnowszą jaką stworzyłem jest zegar dla gracza. Zdecydowana większość tego typu rozwiązań to zegary szachowe dla dwóch graczy. Stworzona przeze mnie aplikacja umożliwia odliczanie czasu nie tylko dla 2 graczy, ale nawet dla 8. Dodatkowo dla każego gracza można ustawić dostępny czas w przedziale od 1 do 180 minut na gracza.

Korzystanie z aplikacji rozpoczyna się od konfiguracji zegara. Użytkownik może ustawić dwie opcje:

  • Gracze – ilość osób, dla których ma być odliczany czas. Minimalnie może być 2 graczy, maksymalnie 8. Oznacza to, że praktycznie pozwala to na grę w prawie wszystkie gry, w których pilnowanie czasu gry wpływa na płynność rozgrywki na przykład: szachy, Scrabble, Blockersi … ale nawet w grach karcianych. Wszędzie tam gdzie gracz musi się zastanowić co zrobić, a wielu osobom zajmuje to zdecydowanie więcej czasu niż innym.
  • Czas na gracza (minuty) – czyli ile minut w czasie rozgrywki na swoje ruchy ma każdy z graczy. Łączny czas przewidziany na grę to oczywiście ilość graczy przemnożona przez czas przewidziany na jednego gracza.
Ekran konfiguracji zegara gracza

Ekran konfiguracji zegara gracza

Po ustawieniu parametrów zegara następuje przejście do ekranu odliczającego po naciśnięciu przycisku start odliczne jest czas pierwszego gracza. Przycisk Start zamienia się w Dalej. Naciśnięcie Dalej powoduje przełączenie zegra na kolejnego gracza, który ma jeszcze czas na swoją grę. Zegra kończy swoje działanie w momencie kiedy gracze nie mają już czasu na swoje ruchu.

Zegar skonfigurowany dla 5 graczy

Zegar skonfigurowany dla 5 graczy

Pod zielonym przyciskiem w czasie działania zegara widoczny jest pomarańczowy przycisk, który pozwala zatrzymać odliczanie czasu (a jak jest zatrzymany to je wznowić).

[important]Tworzone przeze mnie aplikacje dostępne są na stronie https://play.google.com/store/apps/developer?id=%C5%81ukasz+Trajdos. Zachęcam do instalowania i testowania. A jeśli komuś się spodoba prosze o ocenę w sklepie :)[/important]

Zegar skonfigurowany dla 8 graczy

Zegar skonfigurowany dla 8 graczy

I to w sumie wszystko. Aby ustawić na nowo zegar wystarczy cofnąć się do ekranu głównego (przyciskiem wstecz) i wybrać nowe ustawienia dla zegara.

[notice]Nie jestem grafikiem. W związku z czym to co projektuję zwykle jest w najlepszym wypadku znośne 🙂 W Dlatego proszę o wyrozumiałość estetyczną. Umiem programować, umiem narysować makietę, ale nie umiem jej wykonać, żeby była atrakcyjna dla każdego.[/notice]

Aktualnie aplikacja dostępna jest w dwóch wersjach językowych. W najbliższym czasie planuję dodać kilka dodatkowych języków.

Podsumowanie

Android to ciekawy system operacyjny, który zarządza coraz większą ilością urządzeń – nie tylko telefonami! Ponieważ oparty jest o Javę dla programistów tego języka jest bardzo prosty do opanowania. A dla innych .. no cóż trochę trzeba popracować, ale przy okazji można poznać sporo możliwości Javy, które są cenione na rynku pracy.

Wracając do stworzonych przeze mnie aplikacji. Staram się tworzyć coś czego nie ma, lub coś co jest w sklepie, ale nie podobają mi zastosowane rozwiązania – często bardzo wtórne.

W związku z czym jeśli macie pomysł na jakieś proste aplikacje, które mogą ułatwić komuś życie czekam na propozycje. Ciągle się uczę programować na Androida, a najłatwiej idzie mi to na praktycznych przykładach! Na tę chwilę planuję tworzyć tylko aplikacje bezpłatne.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie publikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.