Kalkulator wag/sztuk/pojemności – przeliczanie cen produktów

Teoretycznie w Polsce sklepy powinny pokazywać cenę produktu nie tylko za opakowanie, ale też w przeliczeniu na kilogram. Nie mniej z różnych powodów czasami jest tak, że cena nie jest przeliczona w ten sposób. Co zrobić wtedy jeśli chcemy szybko przeliczyć cenę kilku produktów w celu porównania co nam się bardziej opłaci? Szczególnie w przypadku produktu tego samego producenta, ale w różnej wielkości opakowaniach? Potrzebujemy kalkulatora!

Zwykłe kalkulatory lub aplikacje kalkulatora pozwolą na dokonanie takiego obliczenia, ale czy pozwolą porównać cenę? Niekoniecznie. Z myślą o ułatwieniu przeliczenia napisałem aplikację, która na tę chwilę nazywa się Kalkulator Cena za Kilogram.

[important]Aplikacja dostępna jest pod adresem https://play.google.com/store/apps/details?id=pl.trajdos.calcpricekg.[/important]

Ekran startowy kalkulatora cen

Ekran startowy kalkulatora cen

Przeliczanie wag, objętości i ilości

Mimo temu co sugeruje nazwa aplikacja poza przeliczaniem wag jest w stanie też przeliczać objętości oraz produkty sprzedawane na sztuki.

Przeliczenie ceny w kalkulatorze cen

Przeliczenie ceny w kalkulatorze cen

Do dyspozycji użytkownika oddane są trzy pola:

  • ilość – określa ile dane produktu znajduje się w opakowaniu
  • jednostka – określa jednostkę w jakiej podana jest ilość produktu – na podstawie tej jednostki kalkulator automatycznie określa na co ma przeliczyć cenę: na kilogram, na litr lub na sztukę
  • cena – po prostu cena opakowania produktu – domyślnie ustawiana jest zawsze waluta ustawiona w telefonie użytkownika, zwykle ta dopasowana do jego języka/kraju.

Po ustawieniu wartości możliwe jest przeliczenie ceny. W polu tekstowym wyświetla się cena produktu. Otrzymany wynik można zapisać na liście.

Wprowadzanie ceny opakowania w kalkulatorze cen

Wprowadzanie ceny opakowania w kalkulatorze cen

Dla każdego zapisywanego wyliczenia można ustawić etykietę, która ułatwia odróżnienie przeliczeń zapisanych przez użytkownika.

Zapisywanie przeliczenia na liście w kalkulatorze cen

Zapisywanie przeliczenia na liście w kalkulatorze cen

Przejście do listy odbywa się poprzez naciśnięcie przycisku Pokaż zapisane. W celu wyczyszczenia listy należy kliknąć przycisk Wyczyść listę. I to wszystko!

Lista zapisanych przeliczeń w kalkulatorze cen

Lista zapisanych przeliczeń w kalkulatorze cen

Podsumowanie

Aplikacja w swoim założeniu i działaniu jest bardzo prosta. Została stworzona z myślą o ułatwieniu szybkiego przeliczania cen w sklepie. I według mnie to robi!

Zachęcam do korzystania i dzielenia się swoimi uwagami na jej temat.

[important]Tworzone przeze mnie aplikacje dostępne są na stronie https://play.google.com/store/apps/developer?id=%C5%81ukasz+Trajdos. Zachęcam do instalowania i testowania. A jeśli komuś się spodoba proszę o ocenę w sklepie :)[/important]

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 6.3/10 (4 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)
Kalkulator wag/sztuk/pojemności - przeliczanie cen produktów, 6.3 out of 10 based on 4 ratings