Mini recenzja Airline Tycoon 2

Z wielomiesięcznym opóźnieniem do polskich sklepów trafiła gra Airline Tycoon 2 (wersja 1.21). Niestety gra nie jest tak samo wciągająca jak pierwsza część sprzed kilkunastu lat, ale mimo to jest ona opcją wartą rozważenia. Szczególnie, że bez problemu w dniu premiery można ją było kupić za 45-55 złotych co jak na ostatnie ceny gier PC jest wartością akceptowalną.

W większości z niewielu recenzji jakie powstały gra Airline Tycoon 2 jest oceniana dość nisko. Oceny powyżej 70% są rzadkością. Nie jest to przypadek. Gra po prostu nie ma w sobie tego co miał pierwowzór sprzed kilkunastu lat. Ale mimo to miłośnicy tego typu gier mogą znaleźć coś wartościowego.

[important]Ze względu na to, że w sieci jest bardzo mało materiałów na temat gry zdecydowałem się przygotować mały poradnik do gry Airline Tycoon 2.[/important]

Lotnisko w Airline Tycoon 2

Lotnisko w Airline Tycoon 2

Wady i zalety Airline Tycoon 2

Zalety gry:

  • pozwala wcielić się we właściciela linii lotniczych,
  • przyjemna dla oka i klimatyczna grafika stworzona z przymróżeniem oka,
  • można dość szybko zorientować się w regułach gry,
  • z czasem staje się nawet wymagająca,

Wady gry:

  • słabsza od pierwowzoru,
  • niezoptymalizowana, są miejsca w których gra działa wyraźnie wolniej niż w innych,
  • niezbyt ładny i użyteczny interfejs,
  • brakuje funkcji usprawniających grę – generalnie poczucie chaosu lub bezsilności pojawia się od czasu do czasu na szczęście po rozpoznaniu problemu w przyszłości można go łatwo uniknąć stosując drogę dookoła.

[warning]Warto przejść kampanię w grze bo jest ona swego rodzaju samouczkiem przed grą ciągłą, która w tego typu grach jest trybem dostarczającym największej liczby godzin zabawy.[/warning]

Dział kadr w Airline Tycoon 2

Dział kadr w Airline Tycoon 2

[notice] Nie jestem rozczarowany tą grą, ponieważ zdarzyło mi się zagrać w Aiport Simulator, czyli najgorszą grę w historii poruszającą tematykę lotniczą. [/notice]

Podsumowanie

Z każdą kolejną misja było coraz ciekawiej. Mimo, że gra nie jest arcydziełem, ani nawet dziełem to grało mi się całkiem dobrze. Brakuje trochę klimatu pierwszej części, trochę męczy interfejs, ale generalnie warto zagrać szczególnie, że cena gry nie jest wygórowana.

Grę oceniam na 6/10. Czyli jest to gra, w którą można zagrać. Nie ma się poczucia straconego czasu, ale też nie wnosi ona nic nowego do świata gier.

 

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 10.0/10 (5 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: +1 (from 1 vote)
Mini recenzja Airline Tycoon 2, 11.6 out of 10 based on 5 ratings

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie publikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.