Recenzja książki „Projektowanie interfejsów. Sprawdzone wzorce projektowe”

Od jakiegoś czasu intensywnie poszerzam swoją wiedzę na temat użyteczności stron i wszystkiego co jest związane z wrażeniami użytkowników w czasie korzystania z usług internetowych. To moje wzmożone zainteresowanie spowodowało to, że mam stosik książek na ten temat. A za mną kolejna lektura (ksiązkę przeczytałem jakiś czas temu, ale dopiero teraz zebrałem się do napisania o niej) czyli Projektowanie interfejsów. Sprawdzone wzorce projektowe, której autorem jest Jenifer Tidwell.

[important]Przykładowy rozdział książki znajduje się na stronie http://helion.pl/eksiazki/projektowanie-interfejsow-sprawdzone-wzorce-projektowe-jenifer-tidwell,projin.htm.[/important]

Okładka książki Projektowanie interfejsów

Okładka książki Projektowanie interfejsów – źródło helion.pl

O czym jest ta książka?

W moim odczuciu w książce nie ma nic odkrywczego. Dlaczego? Bo czytając książkę za każdym razem pojawiają się myśli no tak to oczywiste, no tak też tak robię, no tak wiele razy już to widziałem. Tylko, że książka poza przedstawieniem wzorców wyjaśnia jak działa taki element, kiedy należy go stosować, jakie korzyści płyną z zastosowania takiego rozwiązania.

I to jest właśnie wartość tej ksiażki. Poza tym, że w jednym miejscu zebrane jest dużo informacji na temat projektowania interfejsów to są one opatrzone merytorycznym komentarzem dotyczącym praktycznego wykorzystania.

Wzorce i rozwiązania dotyczą głównie interfejsów stron internetowych oraz aplikacji komputerowych, ale można też trafić na rekomendacje dotyczących rozwiązań mobilnych.

Podsumowanie

Książka Projektowanie interfejsów. Sprawdzone wzorce projektowe to ciekawa propozycja, z którą każdy kto zajmuje się projektowanie interfejsów – nawet na etapie koncepcji – powinien się zapoznać.

Książkę czyta się szybko i przyjemnie (między innymi dlatego, że jest w niej bardzo dużo ilustracji z przykładami), a umieszczone w niej wzorce z całą pewnością pomogą lepiej myśleć o potrzebach użytkowników.

[important]Wcześniej pisałem na temat książek poruszający podobne zagadnienia:

[/important]

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)