Ponad 100 tysięcy wizyt na blogu od jego powstania!

Mimo braku jakichkolwiek działań promocyjnych od października 2010 roku kiedu uruchomiłem blog został on już odwiedzony 100 tysięcy razy! Teraz czekam na milion, ale zanim to nastąpi kilka liczba w rozwinięciu…

100 tysięcy wizyt na blogu

100 tysięcy wizyt na blogu

Ruch w serwisie to głównie odwiedziny z wyszukiwarek co mnie nawet cieszy, bo to oznacza, że w świecie gdzie wszyscy walczą o pozycje można pozyskać trochę ruchu tworząc treści :). Oczywiście ruch jaki mam to przede wszystkim długi ogon, ale nie jest źle.

Mapa odwiedzin w Google Analytics

Mapa odwiedzin w Google Analytics

Po tym jak wrzuciłem dwie swoje aplikacje do Google Play mapa z krajami z jakich odnotowuje odwiedziny zyskała więcej niebieskiego.

Źródła ruchu z Google Analytics

Źródła ruchu z Google Analytics

Jak wspomniałem prawie cały ruch jest z wyszukiwarek. Jest też kilka innych źródeł, ale w sumie dają one ok. 15% wszystkiego co dzieje się w serwisie.

Rozkład wieku

Rozkład wieku

Od niedawna korzystam z funkcji pozwalającej na określenie wieku osób odwiedzających. Wyraźnie widać, że dominującą grupą są osoby w wieku 25-34 lat. Nie zaskakuje mnie to jakoś specjalnie, bo sam jestem w tej grupie, więc w naturalny sposób tworzone przeze mnie treści powinny trafiać do moich rówieśników.

Rozkład zainteresowań odwiedzających

Rozkład zainteresowań odwiedzających

Przy okazji pokazywania wieku Google Analytics pokazuje też segmenty zainteresowań do jakich należą odwiedzający. Funkcja jest dostępna od niedawna, więc dane przedstawione są dla bardzo niewielkiej grupy odwiedzin, ale mimo to wyraźnie widać, że pokrywa się to dość znacząco z najczęściej poruszanymi przeze mnie tematami.

Podsumowanie

Ruch w serwisie na pewno nie imponuje. Wiele blogów ma taki ruch w skali miesiąca, a nie 3 lat. Ale nie jestem blogerem, a tylko osobą, która od czasu do czasu coś napisze na jakiś temat… i to się raczej nie zmieni.

 

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 1.0/10 (1 vote cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)
Ponad 100 tysięcy wizyt na blogu od jego powstania!, 1.0 out of 10 based on 1 rating