Jak za darmo powiększyć konto Dropbox?

W ostatnich dniach Dropbox wzbogacił się o nową funkcję. Import zdjęć z kart pamięci (i podobnych nośników) bezpośrednio do usługi Dropbox. Przy okazji wprowadzenia tej funkcji każda osoba, która sie zdecyduje na skorzystanie z niej może powiększyć swoje konto o dodatkowe 5GB (w pakietach po 500MB).

Testowanie nowej funkcji wraz z powiększaniem konta o dodatkową przestrzeń trzeba rozpocząć od pobrania i zainstalowania programu w wersji 1.3.12.

[important]Instalator programu dostępny jest pod adresem http://dl-web.dropbox.com/u/17/Dropbox%201.3.12.exe[/important]

Importowanie zdjęć do Dropbox

Po zainstalowaniu aplikacji należy do komputera podłączyć nośnik ze zdjęciami lub filmami. Na pewno obsługiwane są karty pamięci i pamięci flash. Po uruchomieniu okienka Autoodtwarzanie należy w nim wybrać opcję Import pictures and videos przy użyciu: Dropbox.

Autoodtwarzanie nośnika ze zdjęciami lub wideo

Autoodtwarzanie nośnika ze zdjęciami lub wideo

Folder Dropbox

W głównym katalogu Dropbox pojawi się nowy folder Camera Uploads. W nim składowane są pliku wysyłane z opcją importowania do Dropbox.

Folder dropbox

Folder dropbox

Folder Camera Uploads

W katalogu Camera Uploads widoczne są pliki zarówno przesyłane przez komputer jak i z telefonu.

Folder Camera Uploads

Folder Camera Uploads

Importer zdjęć

Po wybraniu opcji importowania do Dropbox pojawi się okno statusu pokazujące czy na nośniku zostały znalezione zdjęcia. Jeżeli tak pokazywany będzie pasek postępu informujący ile czasu zajmie import. Importowane zdjęcia umieszczane są w folderze Camera Uploads.

Importowanie zdjęć

Importowanie zdjęć

Zwiększony limit

Na początku korzystania z opcji użytkownik otrzymuje powiększenie konta o 500MB. Po wykorzystaniu dodatkowej przestrzeni dodawane są kolejne pakiety po 500MB aż do osiągnięcia łącznego bonusu wysokości 5GB.

Menu dropbox z widocznie powiększonym limitem

Menu dropbox z widocznie powiększonym limitem

[important]Na temat Dropboxa pisałem we wpisie Dropbox – aplikacja do synchronizacji i kopii danych online[/important]

Dodatkowe miejsce za aplikację na system Android

Dodatkowe 500MB można dostać za zainstalowanie rozwojowej wersji Dropboxa, który wzbogacił się o opcję wysyłania zdjęć i filmików robionych z wykorzystaniem aparatu telefonu. Proces ten odbywa się automatycznie (w ustawieniach można zaznaczyć, że synchronizacja ma się odbywać tylko w momencie korzystania z sieci WIFI).

Wysyłanie plików w aplikacji Dropbox na system Android

Wysyłanie plików w aplikacji Dropbox na system Android

[important]Aplikację na telefon z systemem Android można pobrać ze strony http://dl.dropbox.com/u/6993309/Dropbox209.apk. Przypominam, że instalowanie aplikacji spoza Android Market wymaga włączenia odpowiedniej opcji w ustawieniach telefonu.[/important]

Podsumowanie

Nie wiem jak długo potrwa ta akcja, ale z całą pewnością możliwość darmowego powiększenia konta o nawet 5,5GB jest warta uwagi. Nowo dodana funkcja do aplikacji dla komputerów ułatwia szybkie zrobienie kopii zdjęć, których nie chcemy stracić. Możliwość bezpośredniego wysłania zdjęć z telefonu do Dropboxa z całą pewnością sprawdzi się u każdego kto lubi je robić.

Bez dodatkowych czynności, jeżeli tylko telefon ma dostęp do Internetu, zrobione zdjęcie jest dostępne na wszystkich innych urządzeń powiązanych z kontem dropbox.

 

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie publikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.