Gdzie można kupić czeskie i słowackie produkty spożywcze w Polsce?

Wszyscy uważamy, a przynajmniej większość z nas, że polskie produkty są najlepsze na świecie. I oczywiście mamy uzasadnione prawo tak myśleć. Tylko, że nie wszystko jest u nas produkowane i w takiej sytuacji sięgamy po produkty z innych krajów. O ile jeszcze są to znane marki to jest spora szansa, że da się je znaleźć na półkach zwykłych sklepów lub chociaż delikatesów. Ale co robić w sytuacji kiedy czegoś po prostu nie ma? Na przykład czeskiej czekolady Studentska lub herbat marki Pickwick?

Jak zwykle w takich sytuacjach z pomocą przychodzi Internet. A w tym konkretnym przypadku sklep internetowy, o którym w dalszej części wpisu.

Czekolada Studentska – gdzie kupić w Polsce?

Czym jest czekolada Studentska (po polsku studencka)? To coś czego nie da się opisać słowami 🙂 a tak na poważnie to bogata w dodatki czekolada zawierająca orzechy, żelki i w przypadku limitowych edycji dodatkowe smaczki.

Czekolada Studentska Malinowa - Edycja limitowana

Czekolada Studentska Malinowa – Edycja limitowana

Na południu Polski blisko czeskiej lub słowackiej granicy jest szansa dostać ją w normalnych sklepach. Niestety ci, którzy mieszkają dalej na północ muszą sięgać po inne sposoby zdobycia tego smakołyku.

Producentem czekolady jest firma Orion należąca do Nestle.

Herbaty Pickwick

Historia firmy odpowiadającej za produkcję tych herbat sięga do XVIII wiecznej Holandii (tak wiem, że wpis jest o czeskich i słowackich produktach, ale te herbaty poza Polską są bardzo popularne w Europie Środkowej). Nie są to może jakieś herbaty, które powodują, że uginają się nogi na samą myśl, ale są to bardzo dobre herbaty, które mają bardzo bardzo dużo różnego rodzaju smaków. Smaków, które u nas nie są dostępne, bo wbrew pozorom poza czarną herbatą są jeszcze biała, czerwona, zielona i tak dalej. A każda z nich może występować w różnych kombinacjach z różnymi aromatami.

Zestaw herbat Pickwick

Zestaw herbat Pickwick

Na zdjęciu widać opakowanie, na które się zdecydowałem w celu przetestowania jak największej ilości smaków przed zamówieniem normalnego opakowania określonego smaku. Nie wszystkie spełniły moje oczekiwania, ale zielono-czarna herbata o smaku ciasta cytrynowego z trafiła na moją listę do dłuższego testowania.

Czeski market – opinia o sklepie

Nie wnikając w przesłanki postanowiłem poszukać na Allegro czekolady studenckiej. Tam trafiłem na sprzedawcę o dużo mówiącej nazwie Czeski Market.

[important]Strona sklepu dostępna jest pod adresem www.czeskimarket.pl. Strona wizualnie nie powala na kolana, ale obsługa jest na wysokim poziomie. Pierwsze zakupy zrobiłem na allegro, ale kolejne planuję już bezpośrednio przez stronę sklepu. [/important]

Fragment przesyłki ze sklepu Czeski Market

Fragment przesyłki ze sklepu Czeski Market

Przesyłka skladająca się z zestawu 9 czekolad (zestaw na stronie sklepu) i opakowania  z 9 smakami herbat (zestaw na stronie sklepu) było solidnie zapakowane. Nic w czasie przesyłki nie uległo uszkodzeniu.

Podsumowanie

Poza przedstawionym we wpisie sklepie jest jeszcze wiele innych miejsc gdzie można kupić ciekawe produkty w rozsądnych cenach. Ale ten sklep sprawdziłem i wiem, że jeszcze nie raz skorzystam z jego usług :).

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 7.6/10 (14 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: +1 (from 9 votes)
Gdzie można kupić czeskie i słowackie produkty spożywcze w Polsce?, 7.6 out of 10 based on 14 ratings

4 Komentarze

Skip to comment form

  • Ola on 2014-05-11 at 11:20

  Od niedawna na ochocie ( ul Mołdawska) można kupić czekolady studenckie: gruszka, mleczna i gorzka z bakaliami, gorzka z pomarańczą i NOWOŚĆ mleczna z ananasem:)

  • Maniek on 2014-07-03 at 13:33

  a gdzie dokładnie na Mołdawskiej jest ten sklep?

  • Shevcu on 2014-09-08 at 13:21

  Hej. Czy znalazł ktoś ten sklep z czekoladą? Mołdawska jest koło mojej pracy. Obszedłem chyba wszystkie spożywcze+ryneczek na niej i nic:(

 1. Chyba łatwiej będzie zamówić w czeskim markecie z dostawą do paczkomatu 🙂

Komentarze zostały wyłączone.